Необходими продукти:
Кори за баница – 1 пакет ( 400 гр.)
Гъби – около 200 гр.
Крема сирене – 400 гр.( 2 опаковки)
Яйца – 3 броя
Свинско филе – 400 гр.
Сода бикарбонат – ¼ супена лъжица
Мед – 1 супена лъжица
Газирана вода – 250 мл.
Масло – 50 гр.
Олио, зехтин, сол, черен/бял пипер, къри, майорана
ПРИГОТВЯНЕ НА ПЛЪНКАТА:
Месото се нарязва на кубчета, овалва се в подправките и меда и се запържва леко в тиган с 1 супена лъжица зехтин ( трябва да се зачерви, не е необходимо да е напълно готово).
Гъбите се нарязват, поръсват с подправки и се задушават в тигана с малко зехтин. Гъбите и месото се смесват в една купа. В друга купа се смесват крема сиренето с яйцата и ¼ супена лъжица сода бикарбонат. Фурната се включва на 200 градуса (нагряване отгоре и отдолу).
На дъното на тава ( за предпочитане правоъгълна) се поставя лист хартия за печене ( за да може по – лесно да се измие тавата след това) и върху него се поставя лист кора за баница, сгънат на две ( ако тавата е по-малка), поръсва се с малко олио и част от двете плънки. По този начин се подреждат един върху друг всички листи, като между тях се поставя от двете плънки и се поръсват с малко олио.
След като се постави и последният лист кора, баницата се нарязва на парчета и в прорезите се поставят малки парченца масло. Газираната вода се излива върху баницата (не трябва да останат сухи участъци). Пече се около 40 – 45 мин. в зависимост от фурната (забива се клечка за зъби, ако след като се извади е суха, баницата е готова). Ако баницата започне да се запича отгоре, може да се покрие с алуминиево фолио. Фурната се изключва, отваря се вратичката, като баницата се остава няколко минути вътре, преди да се извади. 

7ads6x98y
Много вкусно и оригинално!С удоволствие ще хапна.